KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156287
nr 1415 6287
Adèle Söderberg
(1880-1916), Sverige
Oljemålning, Fiskargubbe. Signerad. Olja på duk, 65x95 cm, yttermått inklusive ram: 90x120 cm
Adelaide (Adèle) Margareta Söderberg, svensk målare, illustratör och grafiker född i Stockholm 1880, död 1916.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 19:40:23
Adèle Söderberg
Läs mer om Adèle Söderberg